Wizyta policjantów w przedszkolu

W dniu 3 października 2017 roku nasz Punkt Przedszkolny w ramach współpracy
z panią pedagog Agnieszką Marciniuk odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji
w Hrubieszowie. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe 997, 998, 999 i 112. Policjanci uświadomili przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Poinformowali i zademonstrowali również dzieciom, w jaki sposób należy zachowywać się podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Dzięki takim spotkaniom dzieci będą darzyły policję zaufaniem.

Opublikowano: 26 listopada 2017 17:26

Kategoria: przedszkole