Sprzątamy Świat

Już po raz 24 w Polsce odbyła się Akcja Sprzątanie Świata, w tym roku pod hasłem:

,, Nie ma śmieci - są surowce”.

Podstawowym celem tegorocznej edycji była zmiana postrzegania odpadów jako czegoś niepotrzebnego, co winno znaleźć się na wysypisku. W „rzeczach” często nazywanych śmieciami drzemie wartościowy surowiec, mogący być przetwarzany kilkukrotnie. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu porządkując swoją miejscowość segregowali także odpady wrzucając je do worków z odpowiednimi oznaczeniami. Akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło LOP we współpracy z Urzędem Gminy w Mirczu. Szkolne Koło LOP dziękuje nauczycielom i uczniom, którzy ochoczo przystąpili do tego charytatywnego przedsięwzięcia.

Tekst: Mariola Chachuła – koordynator akcji.

Opublikowano: 21 września 2017 21:17

Kategoria: aktualności szkoły podstawowej