Noc w szkole

W piątek 17 marca 2017r.  47 uczniów klas IV-VI uczestniczyło w zorganizowanej już po raz drugi "Nocy w szkole". Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. wicedyrektor Joanna Kawałek. O godzinie 17.00 uczniowie zaopatrzeni w śpiwory i podstawowe przybory toaletowe przyszli do szkoły, aby wziąć udział w spotkaniu kulturalno-dydaktycznym, które miało na celu integrację  uczniów oraz dobrą zabawę.

Wieczór ten był poświęcony min. nauce tworzenia kwiatów z bibuły. Swoje prace zaprezentowała znana w naszym regionie twórczyni ludowa p. Aniela Szkopik z Górki-Zabłocie. Uczyła dzieci podstawowych technik wykonywania kwiatów, które wglądają bardzo efektownie, ale ich wykonanie wymaga dużo wytrwałości i cierpliwości. Dzięki zaangażowaniu p. Anieli powstał piękny bukiet wiosennych kwiatów.

Swoje niecodzienne umiejętności zaprezentował także ks. Paweł Czerwonka. Niewiele osób wie, że wikariusz naszej parafii wykonuje misterne obrazy „malowane igłą”. Od kilku lat tworzy techniką krzyżykową obrazy o tematyce religijnej. Zaprezentował uczniom swoje prace, min. obraz Jana Pawła II, Jezusa w koronie cierniowej oraz Jezusa ukrzyżowanego. Jego największy obraz ma wymiary 80cm na 60 cm, a na wykonanie złożyło się około 250 tysięcy ruchów igłą. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił ucząc się haftu krzyżykowego oraz posługiwania się szydełkiem.

Po kolacji uczniowie zaprezentowali swoje talenty podczas inscenizacji wierszy Jana Brzechwy: Samochwała, Na straganie, Leń, Kłamczucha, Kaczka dziwaczka. Były także improwizacje na żywo, występy przy akompaniamencie gitary oraz a capella.

Ostatnim punktem były mecze drużyn dziewcząt i chłopców, które prowadziła p. Zdzisława Stefaniak. Po wieczornej toalecie uczniowie z trudem mogli zasnąć.

Imprezę zorganizowały: p. Beata Poleszak, p. Bożena Dyrda, p. Halina Wiatrzyk i p. Gabriela Abramek.

Opublikowano: 18 marca 2017 03:55

Kategoria: aktualności szkoły podstawowej