JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. W tradycję bożonarodzeniową wpisały się występy dzieci i młodzieży z jasełkami tuż przed radosnymi Świętami Bożego Narodzenia. Od kilkunastu lat uczniowie szkoły w Mirczu prezentują inscenizację związaną z Bożym Narodzeniem dla naszej społeczności oraz zaproszonych gości. W tegorocznym przedstawieniu wzięła udział grupa lubiąca występy na scenie i zabawę w teatr, a mianowicie uczniowie klasy IV b, II SP oraz koło teatralne „Kameleon”. Cieszy fakt, że dzieci i młodzież kultywują staropolską tradycję misteriów w swoim regionie. Zarówno młodzi widzowie jak i starsi mogli przeżyć wraz z aktorami historię głównego bohatera, który pod wpływem Bożego Narodzenia dzieli się tym, co ma z potrzebującymi. Wspólnie z liczną publicznością przeżywaliśmy po raz kolejny historię Świętej Rodziny, kibicowaliśmy aniołkom i wierzyliśmy, że nawet rozbójnik ma w sobie potencjał dobra. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Jasełka zostaną zaprezentowane także w kościele parafialnym w dniu święta Trzech Króli tj. 06.01.2019 r. 

Po zakończonym spektaklu dyrektor szkoły p. Małgorzata Maciejewska podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Inscenizację przygotowały panie: Ewa Kot i Ewa Kokowicz .
Warstwę muzyczną opracował pan Rafał Piwkowski. Nad scenografią czuwały zaś panie: Beata Sapieja i Zdzisława Stefaniak.

 

 

 

 

 


Opublikowano: 28 grudnia 2018 17:53

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 398

Wszelkie prawa zastrzeżone © Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Mirczu

Realizacja: Superszkolna.pl

  • Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi. Stefan Wyszyński
Zaszyfrowany adres tej strony