Bezpieczna droga do szkoły

We wrześniu policjanci spotkali się najmłodszymi uczniami naszej szkoły I klasą, "0" oraz 3,4,5 latkami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkania omówiono tematykę bezpieczeństwa na drodze oraz zasady zachowania ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi. Funkcjonariusz Straży Granicznej wyjaśnił dzieciom jak bezpiecznie zachować się podczas spotkania z nieznanym psem, tak aby zwierzę nie zrobiło nam krzywdy. Szczególną uwagę zwrócono m.in. na korzyści wynikające z noszenia elementów odblaskowych, zapinania pasów bezpieczeństwa oraz zasad bezpiecznego przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania oraz wykazały się szeroką wiedzą w zakresie bezpieczeństwa. Dużą radość sprawiła nam wizyta maskotki hrubieszowskiej policji sierżanta Lwa. Dzieci chętnie podchodziły do pluszaka, aby się do niego przytulić i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Podczas spotkania funkcjonariusze przekazali dzieciom elementy odblaskowe. Spotkanie zorganizowała p.Agnieszka Marciniuk pedagog szkolny.

Opublikowano: 02 października 2018 21:55