Noc w szkole

Tak, tak!!! Działo się to w nocy z piątku na sobotę w naszej szkole...

Już po raz trzeci uczniowie klas IV-VII wzięli udział w wydarzeniu "NOC W SZKOLE". 11 maja 2018r. wieczorem 52 uczniów stawiło się jak jeden mąż, by przeżyć przygodę nocowania z atrakcjami w murach swojej własnej szkoły.

Wieczór ten rozpoczął się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek, oraz zabawami i rozgrywkami na szkolnym kompleksie boisk. W trakcie zabaw odwiedziła nas p. dyrektor M. Maciejewska oraz p. wicedyrektor A. Zawadzka-Starenga.

Po kolacji obejrzeliśmy przedstawienie o ciekawym tytule „Stan chorobowy”. Bohaterowie bajek: Czerwony Kapturek, Wilk, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Królowa Lodu, Pinokio, Krasnoludki rozchorowali się, bo nikt nie czytał o nich książek. Diagnozę postawił doktor Pai-Chi-Wo. Puentą inscenizacji było stwierdzenie, że tylko dzieci mogą ich uleczyć, gdy pokochają książki. Aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Następnie zadaniem każdej grupy było przygotowanie plakatu zachęcającego do czytelnictwa. Wszyscy spisali się na piątkę z plusem.

Ostatnim punktem były rozgrywki w piłkę ręczną i gra „piraci”, które prowadziła p. Zdzisława Stefaniak i p. Beata Poleszak. Po wieczornej toalecie uczniowie z trudem mogli zasnąć. Rozmowom nie było końca.

W sobotę rano rodzice odebrali swoje pociechy, aby w końcu mogły się wyspać.

Imprezę zorganizowały: p. Beata Poleszak, p. Gabriela Abramek p. Bożena Dyrda, p. Z. Stefaniak i p. Krystyna Bajerska.

Opublikowano: 12 maja 2018 02:41