Konkurs Piosenki Rosyjskiej

W dniu 16 lutego 2018 r. dwie uczennice z kl. II naszego gimnazjum – Weronika Kuta i Kinga Kornas wzięły udział w IV edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu. Był to prawdziwy festiwal piosenki rosyjskiej, w którym wystąpiło ogółem 47 wykonawców.

Występy uczestników oceniało Jury składające się m.in. z nauczycieli, przedstawicieli Kuratorium, Ośrodka Kultury Rosyjskiej w Warszawie oraz Prezydenta Miasta Zamość.

Dziewczyny z artystyczną gracją zaprezentowały na pięknej scenie przygotowane piosenki w języku rosyjskim. Weronika zaśpiewała balladę Bułata Okudżawy pt. „Modlitwa”, a Kinga – piosenkę Sainy pt. „Zdrawstwuj Jakutsk”. Konkurs trwał dość długo i przebiegał ciekawie. Oprócz śpiewających solistów wystąpiły zespoły z różnymi instrumentami i innymi rekwizytami – jednym słowem było co podziwiać! Na konkursie dziewczyny nie zdobyły nagrodzonego miejsca, ale wróciły zadowolone i przywiozły dyplomy oraz podziękowania.

Opiekunem uczennic biorących udział w tym konkursie była p. Joanna Reder.

Tekst: J. Reder

Opublikowano: 27 lutego 2018 20:07

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 325

Wszelkie prawa zastrzeżone © Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Mirczu

Realizacja: Superszkolna.pl

  • Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi. Stefan Wyszyński
Zaszyfrowany adres tej strony