TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Dnia 23 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Mirczu przeprowadzono eliminacje gminne XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".

Turniej przeprowadził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie st. kpt. Piotr Bartko przy współudziale Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mirczu. W turnieju udział wzięło 27 uczestników w 2 grupach wiekowych:

• w grupie I wiekowa (szkoły podstawowe klasy I - VI) – 16 uczniów

• w grupie II (szkoły podstawowe klasy VII - VIII, gimnazja klasy II - III) – 11 uczniów

Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali:

w grupie I:

I miejsce – Mateusz Lewicki –Szkoła Podstawowa w Szychowicach,

II miejsce – Jakub Piluś – Szkoła Podstawowa w Mirczu,

III miejsce – Aleksandra Osińska – Szkoła Podstawowa w Mirczu,

w grupie II:

I miejsce – Kornelia Sienicka – Szkoła Podstawowa w Mirczu,

II miejsce – Jakub Kolano – Szkoła Podstawowa w Mirczu,

III miejsce ex aequo – Oliwia Łoś – Szkoła Podstawowa w Mirczu,

Wiktoria Sokołowska – Szkoła Podstawowa w Mirczu,

Dla uczestników konkursu przewidziano pamiątkowe dyplomy oraz upominki, ufundowane przez Wójt Gminy Mircze, które zostaną wręczone w późniejszym terminie.

Zdobywcy pierwszych miejsc tj.: Mateusz Lewicki i Kornelia Sienicka reprezentować będą Gminę Mircze w eliminacjach powiatowych w Hrubieszowie. Gratulujemy naszej uczennicy Kornelii i trzymamy za nią kciuki w kolejnym etapie. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Agnieszka Marciniuk i Zdzisława Stefaniak.

Opublikowano: 27 lutego 2018 20:00