WYSTĘP NASZYCH UCZNIÓW W KOŚCIELE PARAFIALNYM

W tradycję bożonarodzeniową wpisały się występy uczniów z jasełkami w naszym parafialnym kościele. Od kilkunastu lat uczniowie szkoły w Mirczu w okolicy świąt Trzech Króli prezentują inscenizację związaną z Bożym Narodzeniem. W przedstawieniu wzięła udział duża grupa lubiąca występy na scenie i zabawę w teatr, a mianowicie uczniowie klas I SP, V SP, VII SP oraz koło teatralne „Kameleon” (II, III gimnazjum). Cieszy fakt, że dzieci i młodzież kultywują staropolską tradycję misteriów w swoim regionie. Zarówno młodzi widzowie jak i starsi mogli przeżyć wraz z aktorami metamorfozę głównego bohatera, który pod wpływem Bożego Narodzenia zmienia się z zachłannego i podłego człowieka w osobę hojną i życzliwą. Wspólnie z liczną publicznością przeżywaliśmy po raz kolejny historię Świętej Rodziny, kibicowaliśmy dobru i wierzyliśmy, że nie powiodą się podłe plany Heroda.


Inscenizację przygotowały panie: Ewa Kokowicz i Ewa Kot, nad oprawą muzyczną czuwał pan Rafał Piwkowski, scenografię przygotowały panie: Beata Sapieja i Zdzisława Stefaniak.

Opublikowano: 14 stycznia 2018 17:57

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 280

Wszelkie prawa zastrzeżone © Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Mirczu

Realizacja: Superszkolna.pl

  • Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi. Stefan Wyszyński
Zaszyfrowany adres tej strony