Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt w dniu 22 grudnia uczniowie kl. Vb przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe, dzieci z kl. Ia zaśpiewały kolędę, a uczniowie kl. VIIa i koła teatralnego „Kameleon” zaprezentowali „Opowieść Wigilijną”. W specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa oraz Scroogea. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Jezusa, a także świąteczną przemianę Ebenezera Scroogea.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, rodziców, pracowników szkoły i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Małgorzata Maciejewska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyła się także Wójt Gminy Mircze p. Marta Małyszek oraz Proboszcz naszej parafii ks. Tomasz Giergiel życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy.

Jasełka przygotowała p. Ewa Kokowicz, a „Opowieść Wigilijną” p. Ewa Kot. Oprawę muzyczną opracował p. Rafał Piwkowski. Scenografię wykonała p. Zdzisława Stefaniak i p. Beata Sapieja.

Opublikowano: 24 grudnia 2017 22:08