Wycieczka do Puław i Kazimierza

Dnia 18 czerwca 2017 r. uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu uczestniczyli w wyjeździe do Puław i Kazimierza Dolnego. Wycieczka była nagrodą od rady rodziców dla uczniów, którzy w ciągu roku szkolnego uzyskali wysokie wyniki w nauce, sporcie i udzielali się w środowisku szkolnym. Wśród wytypowanych zasłużonych uczniów znalazła się grupa 39 osób.

W planie wycieczki znalazło się: zwiedzanie Zespołu Parkowego w Puławach -tam spotkaliśmy pięknie pawie, następnie udaliśmy się do Kazimierza Dolnego. W Kazimierzu byliśmy na Górze Trzech Krzyży, baszcie zamku. Kolejnym punktem naszego zwiedzania był Kościół Farny oraz rynek z licznymi zabytkami. Po tych urokliwych miejscach udaliśmy się na rejs statkiem, gdzie podziwialiśmy naturę, a pogoda wyjątkowo nam dopisywała. Zakończeniem naszego pobytu był pyszny obiad i czas wolny na zakup pamiątek z tego pięknego miejsca.

Dziękujemy naszym rodzicom oraz GOPS w Mirczu za dofinansowanego naszego pobytu. Miło nam było, że w wyjeździe uczestniczyła przewodnicząca RR p. Urszula Łukaszczyk.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: wicedyrektor Agnieszka Marciniuk i Joanna Kawałek oraz p. Beata Poleszak, p. Urszula Przytuła i p. Mariola Chachuła.

Tekst i zdjęcia: A. Marciniuk

Opublikowano: 21 czerwca 2017 22:26