ŚWIĘTO PATRONA BOLESŁAWA PRUSA

Teatr na scenie, czyli przedstawienie……

Dnia 14 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona.
Uczniowie klas IV-VI wspólnie z wychowawcami przygotowali krótkie scenki z wybranych utworów B. Prusa: kl. IVa- „Placówka”; kl. IVb- „Faraon”; kl. V-„Antek”; kl. Ia- „Katarynka”; kl.VIb- „Z legend dawnego Egiptu”.
Występy oceniała komisja : wicedyrektor P. J. Kawałek; wicedyrektor P. A. Marciniuk; P. K. Łoś (Rada Rodziców); P. M. Antoszek- Piasecka (nauczyciel j. angielskiego); B. Zinczuk- przewodniczący SU gimnazjum.
I miejsce zdobyła klasa IVa; II- kl. IVb; III- kl. V- klasa VIa i VI b- wyróżnienia.
W klasach I-III zorganizowano konkurs „Kukiełka wybranej postaci z utworu B. Prusa”. W konkursie wzieli udział: kl. I- K. Czuryło, O. Rutkowski; kl. IIb- K. Szabat, Z. Jonasz, P. Tomaszewski, K. Wasilewska, Z. Sołoducha. Wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienia i słodycze.
Najmłodsza uczestniczka uroczystości- uczennica klasy II Kamila Kuta – śpiewała piosenkę o mamie dla mamy Antka, a Karolina i Milena z klasy III- utwór „Nasza piosenka”.
Bartosz Dziuba wyrecytował utwór B. Kryszczuk: „Trzeba było ciężko orać”

Konferansjerzy z kl. VIa: Oliwia Tomaszewska, Sandra Kudełka, Bartosz Dziuba, Kacper Bednarczuk.

Organizatorzy: p. K. Bajerska; p. M. Chachuła; p. B. Dyrda; p. B. Poleszak

Gratulujemy uczniom i zapraszamy za rok!

Opublikowano: 18 czerwca 2017 23:22